PROFESJONALNY ZESPÓŁ

PPA to szczególne miejsce, które tworzy zespół wyjątkowych ludzi. Łączy nas pasja do pomagania ludziom, w związku z tym indywidualnie dostosowujemy metody i techniki pracy do potrzeb i zasobów osób zgłaszających się do nas o pomoc. Prowadzimy terapię indywidualną, rodzinną, par, coaching, konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię w języku angielskim! Pracujemy także online! Nasi specjaliści są w ciągłym procesie szkolenia się, uczęszczają również na superwizje, co pozytywnie wpływa na jakość pracy, skuteczność terapii oraz zadowolenie klientów. PPA to zespół pasjonatów, to ludzie, dla których praca z drugim człowiekiem jest wyzwaniem, sensem i motorem do ciągłego rozwoju.

CEO:

Justyna Kulczyk

Justyna Kulczyk – seksuolog, pracownik Kliniki Zdrowia Seksualnego NHS London; Terapeuta Psychoseksualny (w trakcie certyfikacji), COSRT reg. 4134, BASHH no. 116961 Doświadczenie zdobywane w: Integrated Contraception and Sexual Health Cambridgeshire Community Service NHS Trust, GUM MKUH NHS Foundation Trust, Oxford University NHS Foundation Trust.

 

Biuro: Sobota 9:00 – 13:00

 

EMAIL:

j.kulczyk@polishpsychologists.org

 

Serdecznie zapraszam do kontaktu w celu nawiązania współpracy z naszą organizacją.

BUSINESS PARTNER

Emilia Gabara - Kulak

Emilia Gabara-Kulak – psycholog, doradca szkoleniowy.

 

Ukończyłam studia podyplomowe Level 7 CIPD Human Resources Development. Na codzień doradca ds. szkoleń i rozwoju pracowników. Swoją współpracę z PPA rozpoczęłam w czerwcu 2020 i w listopadzie objęłam stanowisko Partnera Biznesowego ds. rozwoju personalnego oraz organizacji. Moim nadrzędnych celem jest dbanie nie tylko o ciągły rozwój strategiczny PPA, usprawnianie procesów, ale także rozwój zawodowy członków organizacji.

 

KONTAKT:

e.gabara-kulak@polishpsychologists.org

FINANCE OFFICER

Barbara Chudy

Barbara  Chudy

 

Mgr Biotechnologii, absolwentka Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego  w Bydgoszczy. Część studiów zrealizowałam na Wydziale Genetyki Uniwersytetu w Salamance. Obecnie interesuje się finansami i studiuję rachunkowość realizując kurs ‘Computerised Accounting for Business’.  Chciałabym lepiej zgłębić dziedzinę strategii finansowych oraz związanych z tą tematyką analiz sprawozdań rachunkowych. Jestem nastawiona na rozwój, kontynuacje nauki i aktywne poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości. Od 2021 wspieram PPA w dziale finansowym.

 

KONTAKT:

b.chudy@polishpsychologists.org

ZARZĄD

CHRO (Chief Human Resources Officer) / Dyrektor d/s Zarządzania Zasobami Ludzkimi - KATARZYNA CAMPBELL

Chief Human Resources Officer
Dyrektor d/s Zarządzania Zasobami Ludzkimi 

 

W Wielkiej Brytanii mieszkam od lipca 2020 r. Do PPA dołączyłam we wrześniu 2021 r. i wspieram organizacje w obszarze HR. Jestem absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych z zakresu Prawa Pracy oraz Zarzadzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuje naukę w Wielkiej Brytanii na studiach podyplomowych CIPD Associate Diploma in People Management. Posiadam ponad 10 letnie doświadczeniem menedżerskie w obszarze HR, w działalności biznesowej oraz doradczej. Specjalizuje się w tworzeniu od podstaw działów HR i wdrażaniu strategii personalnych zarówno w firmach w fazie startup jak i w koncernach międzynarodowych o złożonej strukturze organizacyjnej. HR to moja pasja.

Serdecznie zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy chcą dołączyć do PPA.

 

KONTAKT:

k.campbell@polishpsychologists.org

hr@polishpsychologists.org

CCO (Chief Clinical Officer) / Dyrektor d/s Klinicznych – NOLA PÓŁTORAK

Chief Clinical Officer 

Dyrektor ds. Klinicznych

 

Psycholog (Specjalizacja: Psychologia Kliniczna), Psychoterapeuta Psychodynamiczny w trakcie certyfikacji, Konsultant Psychologiczny;

 

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz odbyłam liczne szkolenia i staże w dziedzinie psychoterapii – w nurtach psychodynamicznym oraz integracyjnym. Zdobywałam doświadczenie m.in. w pracy z osobami cierpiącymi na depresję i zaburzenia lękowe, a także doświadczającymi przewlekłych i nagłych kryzysów życiowych. Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji na Birkbeck University London (MSc in Psychodynamic Psychotherapy and Counselling).

 

Praca psychologa jest dla mnie życiową pasją, która napawa mnie satysfakcją i nieustającym podziwem dla moich klientów – osób chętnych do rozwoju i zaprowadzania zmian w swoim życiu, nawet w pozornie najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Świadoma wyzwań, przed którymi stajemy w globalnym i wciąż zmieniającym się świecie wierzę, że każdy z nas potrzebuje czasem pomocy… i na nią zasługuje.

 

W relacji psychoterapeutycznej najbardziej cenię sobie zaufanie, autentyczność i poczucie humoru, które pomagają nam radzić sobie z tym, co najtrudniejsze.

 

Mieszkając w kilku odmiennych krajach zyskałam także własne doświadczenie bycia emigrantem ze wszystkimi jego blaskami i cieniami – swoje podejście w pracy z klientami opieram więc na świadomości różnic kulturowych oraz mechanizmach kształtowania się tożsamości poza granicami kraju pochodzenia.

 

Będąc Dyrektorem ds. Klinicznych w Polish Psychologists’ Association pragnę modernizować i rozwijać nasze usługi, tak, by jeszcze sprawniej nieść rzetelną pomoc Polakom żyjącym na Wyspach Brytyjskich.

CCO (Chief Communications Officer) / Dyrektor d/s Komunikacji - OLA LICHTENSZTEIN

Chief Communications Officer

Dyrektor ds. Komunikacji

 

BSc Psychology with Marketing, Middlesex University London

 

Przygodę z PPA rozpoczęłam we wrześniu 2018 kiedy to, jeszcze na stanowisku Communication and Marketing Specialist, podjęłam się przygotowań do Open Day. Obecnie jako Dyretor ds. Komunikacji jestem odpowiedzialna za wizerunek PPA jak również za płynny przepływ informacji pomiędzy organizacją a jej członkami oraz osobami zainteresowanymi naszym działaniem.

 

Polish Psychologists’ Association nie istniałoby bez naszych wspaniałych wolontariuszy. Tak samo jak ich, tak i mnie, do pracy w PPA mobilizuje chęć niesienia pomocy innym. Pragnę by działania naszej organizacji objęły jeszcze szerszy zasięg i tym samym dotarły do jak największej liczby potrzebujących. Moim celem jest połączyć nasz profesjonalizm z otwartością i serdecznością tak, aby każdy bez wyjątku otrzymał należytą pomoc oraz czuł się zawsze mile widziany w naszym gronie.

KOORDYNATORZY:

Karolina Kowarska - Konsultacje

Karolina Kowarska – mgr., psycholog kliniczny specjalizujący się w diagnozie psychologicznej, swoje wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością psychologii zdrowia i klinicznej. Realizowała badania na temat systemu rodzinnego i wpływu stresu na życie rodzinne osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka. Dzieliła swój czas na pracę w Polsce i Wielkiej Brytanii. Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jako psycholog współpracowała m.in. z Adecco Poland Sp. z o.o. oraz z Ipsos MORI w ramach prac w Behavioural Science Team w Londynie. Obecnie jest w trakcie procesu uzyskiwania członkostwa BPS. Publikuje artykuły w periodykach branżowych takich jak “Menedżer Produkcji” czy “HR Business Partner”.

Do PPA dołączyła w 2019 roku i od tego czasu z zaangażowaniem i empatią realizuje działania mające na celu zapewnienie rozwoju Projektu Konsultacji Psychologicznych PPA oraz pomocy osobom zgłaszającym się po wsparcie psychologiczne. Poza pracą zawodową pasjonuje się teatrem oraz pisze recenzje z obejrzanych spektakli. Jest miłośniczką zwierząt – ma psa i dwa koty rasy Maine Coon.

 

konsultacje@polishpsychologists.org

Martyna Przybysz - Poradnia Rodzinna
Marta Knycińska - Akademia Kobiety

Marta Knycińska – z zawodu jestem psychologiem-seksuologiem. Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim a seksuologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Od 2013 roku jako psycholog pracowałam z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi, z osobami uzależnionymi i ich bliskimi. W pracy z ludźmi zależy mi na wspieraniu ich w pokonywaniu codziennych barier i życiu w pełni, w zgodzie ze sobą. Staram się cieszyć z tego, co jest i sięgać po więcej. Kocham naturę, uwielbiam gotować, lubię się stale rozwijać – sprawdzać możliwości ciała i umysłu.

Barbara Rodziewicz - Coaching

Jestem psychologiem z ponad 15-letnim doświadczeniem – Chartered Clinical Psychologist, International Certified Coach ICC, doradcą zawodowym oraz trenerem rozwoju osobistego. Prowadzę sesje indywidualne, warsztaty i szkolenia dla grup, obecnie głównie online. Przez kilka lat spotykałam się w Londynie z Polakami jako wolontariusz w projekcie konsultacji psychologicznych PPA, udzielając wsparcia w sytuacjach kryzysowych, a od ponad trzech lat jestem koordynatorem projektu Coaching.

 

Najczęściej pomagam dojrzałym osobom lepiej przystosować się do zmian, zachodzących w drugiej połowie życia. W codziennej pracy towarzyszę zestresowanym, zmęczonym, często niepewnym siebie osobom w transformacji. Dzięki temu mogą lepiej poznać siebie, zaakceptować własne zalety oraz niedoskonałości, dając sobie prawo do planowania autentycznego, spełnionego życia.

 

Jestem absolwentką Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego JP II. Studia podyplomowe: Doradztwo Zawodowe na Wyższej Szkole Nauk Społecznych, Zarządzanie Projektami Unijnymi OIC Poland. Międzynarodową Certyfikację International Coaching Community uzyskałam w 2010 roku. Mam za sobą wiele innych szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. Od 2012 roku mieszkam w Londynie i systematycznie szkolę się w języku angielskim, głównie w obszarach coachingu oraz biznesu.

 

coaching@polishpsychologists.org

SUPERWIZORZY

  • Apatim Barua
  • Agnieszka Major
  • Barbara Jones
  • Urszula Środa

RADA:

Justyna Hajzik

JUSTYNA HAJZIK

 

Treasurer of Polish Psychologists’ Association

Vice-dyrektor ds. Projektów Klinicznych w PPA 

 

Absolwentka Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu – Pedagogika, spec: Resocjalizacja oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Zarządzanie Projektami Europejskimi.

 

Uważam że wiele prawdy kryje się w sentencji która mówi iż to co pewne w naszym życiu to zmiany. Czasem są one tak dużym dla nas wyzwaniem ze potrzebujemy drugiej osoby, która pomoże nam przejść przez trudne chwile.

 

Poprzez moje działania w PPA dążę do tego, aby każda osoba mogła odnaleźć w naszej organizacji przestrzeń do rozwoju i przekraczania swoich ograniczeń. Pracując wcześniej jako koordynator konsultacji psychologicznych rekrutowałam najlepszych psychologów, którzy świadczą dziś usługi na najwyższym poziomie.

 

Obecnie jako członek zarządu i rady PPA wspieram wolontariuszy w tworzeniu i realizacji projektów klinicznych i rozwojowych. Wierzę, że nasi dzisiejsi klienci przekraczając progi PPA, wchodzą na drogę, która przyniesie im sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

Karolina Jobson

KAROLINA JOBSON

 

Trustee of Polish Psychologists’ Association
Psychoterapeutka pracująca w Projekcie Klinicznym w PPA

 

Ukończone Studia Magisterskie:
Mgr Psychologii, Uniwersytet SWPS, Sopot
Mgr Filologii Polskiej, Uniwersytet Gdański

 

Ukończone Studia Podyplomowe:
Studia Podyplomowe z Psychologii Klinicznej, Gdański Uniwersytet Medyczny
Całościowy Kurs Psychoterapii, Wrocławska Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii ( 2 lata)

 

Członkostwa w Stowarzyszeniach:
British Psychological Association, Polish Psychologists’ Association, Polskie Towarzystwo Psychologiczne (jest również członkinią Zarządu Gdańskiego Oddziału tegoż Towarszystwa), Polskie Towarzystwo Psychiatryczne

 

Swoje działania w PPA – zarówno jako psychoterapeutka jak i członkini Rady – traktuje jako misję podnoszenia szeroko pojętej jakości życia Polskich emigrantów w Anglii.

 

Poza PPA prowadzi prywatną praktykę pomocy psychologicznej, zapoczątkowaną w prywatnym gabinecie w Gdańsku, w którym prowadziła terapię dla Polaków oraz obcokrajowców mieszkających w Trójmieście. Obecnie – dzięki ofercie terapii online – kontynuuje tę pracę w St Leonards-On-Sea w Anglii.
Jako psychoterapeutka pracuje w podejściu holistycznym.

Dorota Kalińska

DOROTA KALIŃSKA

 

Magister Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacji oraz studentka MA Psychological Sciences na Brunel University. Członek The British Psychological Society.

Certyfikowany Life Coach i praktyk NLP, akredytowany przez ABNLP.

Poza PPA pracuje jako koordynator Brainspotting Polska.

Pracę w PPA rozpoczęła jako HR Officer. Obecnie oprócz Rady, pracuje jako konsultant w Poradni Rodzinnej i koordynuje nowy projekt.