O nas

PPA to szczególne miejsce, które tworzy zespół wyjątkowych ludzi. Łączy nas pasja do pomagania ludziom, w związku z tym indywidualnie dostosowujemy metody i techniki pracy do potrzeb i zasobów osób zgłaszających się do nas o pomoc. Prowadzimy terapię indywidualną, rodzinną, par, coaching, konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię w języku angielskim! Pracujemy także online! Nasi specjaliści są w ciągłym procesie szkolenia się, uczęszczają również na superwizje, co pozytywnie wpływa na jakość pracy, skuteczność terapii oraz zadowolenie klientów. PPA to zespół pasjonatów, to ludzie, dla których praca z drugim człowiekiem jest wyzwaniem, sensem i motorem do ciągłego rozwoju.

Nasza misja

Naszą misją jest dostarczenie wysokiej jakości profesjonalnych usług z zakresu zdrowia psychicznego oraz rozwoju osobistego i zawodowego. Od 2006 roku pomagamy Polakom, poszerzamy świadomość i propagujemy wiedzę w zakresie szeroko pojętej równowagi psychicznej.

Wyróżnia Nas:
Kim jesteśmy?

Jesteśmy Stowarzyszeniem psychologów, pedagogów socjologów oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy postanowili pomagać innym Polakom mieszkającym na terenie Wielkiej Brytanii i jednocześnie pragnęli sami rozwijać się w swoich psychologicznych i pokrewnych specjalizacjach.

Wszystko zaczęło się od pomysłu 4 osób wiosną 2006 roku. Pasja, wiedza, dostrzeżenie potrzeb innych oraz chęć dzielenia się były podwalinami początkowo zarejestrowanego Klubu Polskich Psychologów. Potrzeba takiego forum, otwartość, konkretne działanie i sprawna organizacja zaczęły natychmiast przyciągać innych. Obok kluczowego zakresu działania – indywidualnych konsultacji psychologicznych, pojawiły się nowe inicjatywy: Poradnia Rodzinna, Akademia Kobiety, Projekt Coaching, Dział badań naukowych DOPRA.

Z początkiem 2009 roku staliśmy się Stowarzyszeniem Polskich Psychologów.  Zmiana nazwy w konsekwencji wniosła nowego ducha i wzmocniła nasz status coraz bardziej liczącego się Stowarzyszenia profesjonalistów. To zobowiązało nas też wewnętrznie by jeszcze lepiej zarządzać organizacją, której baza klientów zaczęła przekraczać 2000 osób.

Kolejne lata to okres ciągłego napływu Klientów, obserwacji ich nowych potrzeb i dostosowywanie do zmieniających się warunków. Wprowadziliśmy nową jakość w monitorowaniu naszego serwisu, ujednolicone zasady i struktury wewnętrzne oraz stworzyliśmy nową Strategię PPA. To też czas bardziej widocznego oblicza PPA jako rzetelnej marki i partnera innych organizacji w UK. Wzmocniliśmy kontakty i współpracę z polskimi mediami, innymi polskimi i brytyjskimi organizacjami.

Marzec 2012 roku to otrzymanie od brytyjskiej Charity Commission statusu REGISTERED Charity – to docenienie 6 lat ogromnej pracy wszystkich zaangażowanych w PPA wolontariuszy oraz wyzwanie na przyszłość.  W 2006 zaczęliśmy bez żadnych środków finansowych i działaliśmy tak opierając się na składkach członkowskich i sporadycznych dotacjach. Aby jednak nadal istnieć i się rozwijać potrzebujemy regularnych dofinansowań i dotacji. Jest wiele sposobów, by nam pomóc – abyśmy nadal mogli kontynuować bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz inne projekty.

Obecnie działamy na terenie Londynu oraz w formie zdalnej. Oferujemy unikalną, kompleksową ofertę pomocy i rozwoju osobistego, od „malucha” do dorosłego, od wsparcia ściśle psychologicznego, przez pracę z dziećmi i rodzinami do coachingu zawodowego oraz szkoleń i warsztatów. Reaktywujemy nasz ośrodek badawczy i chcemy dotrzeć do nowych miast w Wielkiej Brytanii.

Oprócz środków finansowych, by zrealizować te cele, nieustannie potrzebujemy nowych osób chcących zaangażować się w dzieło PPA: psychologów, pedagogów, socjologów oraz również tych, którzy chcą podzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie project management, IT, finansów i fundraisingu, PR i marketingu. PPA to ogromna satysfakcja tworzenia czegoś potrzebnego, dobrego i niesamowite zdobycie doświadczenia i nierzadko prawdziwej przyjaźni

Trustees
Dorota Kalińska

Prezes (CEO)

Psycholog akredytowany przez The British Psychological Society a także Magister Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacji. Certyfikowany Life Coach, praktyk NLP i terapeuta Brainspotting. Obecnie szkoli się w hipnozie i psychoterapii w NCHP w Londynie. Poza PPA pracuje dla NHS w szpitalu psychiatrycznym z klientami wysokiego ryzyka oraz koordynuje szkolenia Brainspotting.

Ola Radziszewska

Vice Chair

Psycholog i pedagog specjalny, studia ukończyłam na Uniwersytecie Szczecińskim a część zrealizowałam w Portugalii. Dodatkowo jestem filologiem języka polskiego i ukończyłam podyplomowe studia z socjoterapii dzieci i młodzieży. Swoje doświadczenie zdobywałam w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w świetlicach środowiskowych. Swój warsztat doskonaliłam jako terapeuta zajęciowy w ośrodkach warsztatów terapii zajęciowej. Miałam również okazję pracować w ośrodkach dla młodzieży niepełnosprawnej i w domach opieki. W kręgu moich zainteresowań jest praca z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz z osobami starszymi zmagającymi się z różnymi chorobami oraz pomoc ich rodzinom.

Business Partner
Finance Officer
Chief Human Resources Officer
Katarzyna Campell

CW Wielkiej Brytanii mieszkam od lipca 2020 r. Do PPA dołączyłam we wrześniu 2021 r. i wspieram organizacje w obszarze HR. Jestem absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych z zakresu Prawa Pracy oraz Zarzadzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuje naukę w Wielkiej Brytanii na studiach podyplomowych CIPD Associate Diploma in People Management. Posiadam ponad 10 letnie doświadczeniem menedżerskie w obszarze HR, w działalności biznesowej oraz doradczej. Specjalizuje się w tworzeniu od podstaw działów HR i wdrażaniu strategii personalnych zarówno w firmach w fazie startup jak i w koncernach międzynarodowych o złożonej strukturze organizacyjnej. HR to moja pasja.Serdecznie zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy chcą dołączyć do PPA.

Chief Communications Officer
Dyrektor Działu Klinicznego
Justyna Kulczyk

Seksuolog, pracownik Kliniki Zdrowia Seksualnego NHS London; Terapeuta Psychoseksualny (w trakcie certyfikacji), COSRT reg. 4134, BASHH no. 116961 Doświadczenie zdobywane w: Integrated Contraception and Sexual Health Cambridgeshire Community Service NHS Trust, GUM MKUH NHS Foundation Trust, Oxford University NHS Foundation Trust.

Biuro: Sobota 9:00 – 13:00

Head of Fundraising
Development Officer
Coaching
Anna Styrna
Mgr pedagogiki resocjalizacyjnej, certyfikowany coach, manager i przedsiębiorca. Jako coach towarzyszę w rozwoju innych i wydobywam z ludzi to, co najlepsze. Pomagam klientom w realizowaniu ich celów, pokonywaniu lęków, odkrywaniu swoich pasji życiowych, najlepszych stron, jak również towarzyszę w wychodzeniu z kryzysów.

Uwielbiam kontakt z ludźmi. Empatia, wrażliwość, umiejętność aktywnego słuchania i tworzenia przestrzeni dla klientów pomaga mi w pracy coacha. Moja misja życiowa to pomaganie innym w rozwojutworzenie lepszego świata

Akademia Rozwoju Zawodowego
Żaneta Ławecka

Magister psychologii o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia ukończonej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, magister pedagogiki i doradztwa zawodowego, a także pracujący w duchu NVC terapeuta TSR (w trakcie certyfikacji). Certyfikowany praktyk metody Kids’ Skills. Autorka takich prac magisterskich, jak: „Emigracja jako czynnik zwiększający ryzyko wystąpienia depresji poporodowej”, „Świat oczami zranionego dziecka, czyli historia życia Dorosłych Dzieci Alkoholików, oraz „Zjawisko przemocy domowej w środowisku rodzinnym”. Obecnie pracuje na stanowisku SEND teaching partner w Charlton Kings Infants’ School, a także jako psycholog, terapeuta i doradca zawodowy dla Helpee – platformy psychologiczno – terapeutycznej. Współpracuje także z takimi organizacjami jak Caring for Communities and People w Cheltenham, Stowarzyszenie Widzących Więcej w Mogilnie oraz Polskie Forum Migracyjne w Warszawie. 

Wolontariusze
Anna Kubińska

lorem

Superwizorzy
Lorem

lorem

Konstytucja PPA

Każdy Członek Organizacji zobowiązuje się przestrzegać zasad konstytucji. Aplikanci zobowiązują się do zapoznanie się z treścią konstytucji przed złożeniem aplikacji członkowskiej.

Zdjęcia naszych członków