O nas

PPA to szczególne miejsce, które tworzy zespół wyjątkowych ludzi. Łączy nas pasja do pomagania ludziom, w związku z tym indywidualnie dostosowujemy metody i techniki pracy do potrzeb i zasobów osób zgłaszających się do nas o pomoc. Prowadzimy terapię indywidualną, rodzinną, par, coaching, konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię w języku angielskim! Pracujemy także online! Nasi specjaliści są w ciągłym procesie szkolenia się, uczęszczają również na superwizje, co pozytywnie wpływa na jakość pracy, skuteczność terapii oraz zadowolenie klientów. PPA to zespół pasjonatów, to ludzie, dla których praca z drugim człowiekiem jest wyzwaniem, sensem i motorem do ciągłego rozwoju.

Nasza misja

Naszą misją jest dostarczenie wysokiej jakości profesjonalnych usług z zakresu zdrowia psychicznego oraz rozwoju osobistego i zawodowego. Od 2006 roku pomagamy Polakom, poszerzamy świadomość i propagujemy wiedzę w zakresie szeroko pojętej równowagi psychicznej.

Wyróżnia Nas:
Kim jesteśmy?

Jesteśmy Stowarzyszeniem psychologów, pedagogów socjologów oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy postanowili pomagać innym Polakom mieszkającym na terenie Wielkiej Brytanii i jednocześnie pragnęli sami rozwijać się w swoich psychologicznych i pokrewnych specjalizacjach.

Wszystko zaczęło się od pomysłu 4 osób wiosną 2006 roku. Pasja, wiedza, dostrzeżenie potrzeb innych oraz chęć dzielenia się były podwalinami początkowo zarejestrowanego Klubu Polskich Psychologów. Potrzeba takiego forum, otwartość, konkretne działanie i sprawna organizacja zaczęły natychmiast przyciągać innych. Obok kluczowego zakresu działania – indywidualnych konsultacji psychologicznych, pojawiły się nowe inicjatywy: Poradnia Rodzinna, Akademia Kobiety, Projekt Coaching, Dział badań naukowych DOPRA.

Z początkiem 2009 roku staliśmy się Stowarzyszeniem Polskich Psychologów.  Zmiana nazwy w konsekwencji wniosła nowego ducha i wzmocniła nasz status coraz bardziej liczącego się Stowarzyszenia profesjonalistów. To zobowiązało nas też wewnętrznie by jeszcze lepiej zarządzać organizacją, której baza klientów zaczęła przekraczać 2000 osób.

Kolejne lata to okres ciągłego napływu Klientów, obserwacji ich nowych potrzeb i dostosowywanie do zmieniających się warunków. Wprowadziliśmy nową jakość w monitorowaniu naszego serwisu, ujednolicone zasady i struktury wewnętrzne oraz stworzyliśmy nową Strategię PPA. To też czas bardziej widocznego oblicza PPA jako rzetelnej marki i partnera innych organizacji w UK. Wzmocniliśmy kontakty i współpracę z polskimi mediami, innymi polskimi i brytyjskimi organizacjami.

Marzec 2012 roku to otrzymanie od brytyjskiej Charity Commission statusu REGISTERED Charity – to docenienie 6 lat ogromnej pracy wszystkich zaangażowanych w PPA wolontariuszy oraz wyzwanie na przyszłość.  W 2006 zaczęliśmy bez żadnych środków finansowych i działaliśmy tak opierając się na składkach członkowskich i sporadycznych dotacjach. Aby jednak nadal istnieć i się rozwijać potrzebujemy regularnych dofinansowań i dotacji. Jest wiele sposobów, by nam pomóc – abyśmy nadal mogli kontynuować bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz inne projekty.

Obecnie działamy na terenie Londynu oraz w formie zdalnej. Oferujemy unikalną, kompleksową ofertę pomocy i rozwoju osobistego, od „malucha” do dorosłego, od wsparcia ściśle psychologicznego, przez pracę z dziećmi i rodzinami do coachingu zawodowego oraz szkoleń i warsztatów. Reaktywujemy nasz ośrodek badawczy i chcemy dotrzeć do nowych miast w Wielkiej Brytanii.

Oprócz środków finansowych, by zrealizować te cele, nieustannie potrzebujemy nowych osób chcących zaangażować się w dzieło PPA: psychologów, pedagogów, socjologów oraz również tych, którzy chcą podzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie project management, IT, finansów i fundraisingu, PR i marketingu. PPA to ogromna satysfakcja tworzenia czegoś potrzebnego, dobrego i niesamowite zdobycie doświadczenia i nierzadko prawdziwej przyjaźni

Zarząd
Dorota Kalińska

Prezes (CEO)

Psycholog akredytowany przez The British Psychological Society a także Magister Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacji. Certyfikowany Life Coach, praktyk NLP i terapeuta Brainspotting. Obecnie szkoli się w hipno-psychoterapii w NCHP w Londynie. Poza PPA pracuje dla NHS w szpitalu psychiatrycznym z klientami wysokiego ryzyka oraz koordynuje szkolenia Brainspotting.

Ola Radziszewska

Vice Chair

Psycholog i pedagog specjalny, studia ukończyłam na Uniwersytecie Szczecińskim a część zrealizowałam w Portugalii. Dodatkowo jestem filologiem języka polskiego i ukończyłam podyplomowe studia z socjoterapii dzieci i młodzieży. Swoje doświadczenie zdobywałam w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w świetlicach środowiskowych. Swój warsztat doskonaliłam jako terapeuta zajęciowy w ośrodkach warsztatów terapii zajęciowej. Miałam również okazję pracować w ośrodkach dla młodzieży niepełnosprawnej i w domach opieki. W kręgu moich zainteresowań jest praca z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz z osobami starszymi zmagającymi się z różnymi chorobami oraz pomoc ich rodzinom.

Business Partner
Finance Officer
Chief Human Resources Officer
Katarzyna Campell

CW Wielkiej Brytanii mieszkam od lipca 2020 r. Do PPA dołączyłam we wrześniu 2021 r. i wspieram organizacje w obszarze HR. Jestem absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych z zakresu Prawa Pracy oraz Zarzadzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuje naukę w Wielkiej Brytanii na studiach podyplomowych CIPD Associate Diploma in People Management. Posiadam ponad 10 letnie doświadczeniem menedżerskie w obszarze HR, w działalności biznesowej oraz doradczej. Specjalizuje się w tworzeniu od podstaw działów HR i wdrażaniu strategii personalnych zarówno w firmach w fazie startup jak i w koncernach międzynarodowych o złożonej strukturze organizacyjnej. HR to moja pasja.Serdecznie zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy chcą dołączyć do PPA.

Chief Communications Officer
Aplikacja Otwarta

Miejsce: Londyn/hybrydowo

Zamierzenia

  • Pomoc przy prowadzeniu kont na mediach społecznościowych – Facebook, Instagram, linkedin;
  • Wyszukiwanie różnorodnych treści na media społecznościowe;
  • Pisanie krótkich tekstów o tematyce psychologicznej oraz popularnonaukowej na social media;
  • Bliska współpraca z pozostałymi działami PPA i Koordynatorem Projektu.

Oczekiwania

  • Radość z pisania i dzielenia się inspiracjami z innymi;
  • Mile widziana znajomość działania social mediów, SEO, marketingu, psychologii;
  • Kreatywność, dbałość o stylistykę i poprawność językową.

Oferujemy

  • Autorskie publikacje, które mogą posłużyć do stworzenia własnego portfolio;
  • Możliwość rozwoju oraz doskonalenia swoich kompetencji przy ciekawych projektach;
  • Możliwość uczestnictwa we wszystkich warsztatach organizowanych przez PPA;
  • Zaświadczenie o odbytym wolontariacie na rzecz organizacji charytatywnej.
Dyrektor Działu Klinicznego
Aplikacje otwarte!
Pozycja Otwarta
 
Head of Fundraising
Aplikacja Otwarta

Miejsce: Londyn/hybrydowo

Wolontariusz będzie odpowiedzialny m.in za

  • Tworzenie wniosków grantowych zgodnie z ustaloną przez Zarząd strategią
  • Wykorzystuje narzędzia internetowe w celach fundraisingowych
  • Aktywne pozyskiwanie możliwości pozyskania partnerów i sponsorów dla PPA

Jeżeli jesteś osobą/posiadasz

  • Doświadczenie w zakresie pozyskiwania funduszy i tworzenia wniosków;
  • Łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów;
  • Umiejętność w poszukiwaniu różnych źródeł dofinansowania dla NGO
  • Biegłość w języku angielskim, kreatywność;

PPA oferuje możliwości

  • Rozwoju oraz doskonalenia swoich kompetencji przy ciekawych projektach;
  • Uczestnictwa we wszystkich warsztatach organizowanych przez PPA;
  • Zaświadczenie o odbytym wolontariacie na rzecz organizacji charytatywnej.
Development Officer
Coaching
Anna Styrna
Mgr pedagogiki resocjalizacyjnej, certyfikowany coach, manager i przedsiębiorca. Jako coach towarzyszę w rozwoju innych i wydobywam z ludzi to, co najlepsze. Pomagam klientom w realizowaniu ich celów, pokonywaniu lęków, odkrywaniu swoich pasji życiowych, najlepszych stron, jak również towarzyszę w wychodzeniu z kryzysów.

Uwielbiam kontakt z ludźmi. Empatia, wrażliwość, umiejętność aktywnego słuchania i tworzenia przestrzeni dla klientów pomaga mi w pracy coacha. Moja misja życiowa to pomaganie innym w rozwojutworzenie lepszego świata

Akademia Rozwoju Zawodowego
Żaneta Ławecka

Magister psychologii o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia ukończonej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, magister pedagogiki i doradztwa zawodowego, a także pracujący w duchu NVC terapeuta TSR (w trakcie certyfikacji). Certyfikowany praktyk metody Kids’ Skills. Autorka takich prac magisterskich, jak: „Emigracja jako czynnik zwiększający ryzyko wystąpienia depresji poporodowej”, „Świat oczami zranionego dziecka, czyli historia życia Dorosłych Dzieci Alkoholików, oraz „Zjawisko przemocy domowej w środowisku rodzinnym”. Obecnie pracuje na stanowisku SEND teaching partner w Charlton Kings Infants’ School, a także jako psycholog, terapeuta i doradca zawodowy dla Helpee – platformy psychologiczno – terapeutycznej. Współpracuje także z takimi organizacjami jak Caring for Communities and People w Cheltenham, Stowarzyszenie Widzących Więcej w Mogilnie oraz Polskie Forum Migracyjne w Warszawie. 

Wolontariusze Działu Klinicznego
Anna Kubińska

Koordynator Działu Klinicznego

Jestem seksuologiem, psychologiem, edukatorem seksualnym oraz doradcą rodzinnym. Studia ukończyłam SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Sopocie. Dodatkowo jestem historykiem oraz specjalistą w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Doświadczenie kliniczne zdobywam w Polish Psychologists’ Association w Londynie oraz w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego oraz w Zakładzie Seksuologii Klinicznej Instytutu Seksuologii PTS w Warszawie oraz pracując z pacjentami jako psycholog, seksuolog w Strefie Psychoterapii w Łodzi.

a.kubinska@polishpsychologists.org

Paulina Ługom

Asystent Koordynatora Poradni Rodzinnej

Jestem psychologiem i terapeutą w trakcie szkolenia z psychoterapii systemowej. Studia z psychologii oraz z kognitywistyki ukończyłam na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Część studiów zrealizowałam w Turcji i Hiszpanii. Od 2020 kształcę się w kierunku certyfikatu psychoterapeuty systemowego. Jestem również trenerem umiejętności społecznych. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi z autyzmem. Szczególnie interesuje mnie funkcjonowanie rodzin i wzajemne oddziaływanie członków rodziny na siebie. Pracuję indywidualnie, z dorosłymi, nastolatkami i rodzicami. Zajmuję się tematami relacji, seksualności, zaburzeniami odżywiania, samookaleczeniami, depresją, lękiem, współuzależnieniem, wstydem itp.

E-mail PPA: p.lugom@polishpsychologists.org

E-mail: paulina.e.lugom@gmail.com

 

Małgorzata Buszyńska

Magister psychologii (Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Warszawie – specjalność psychologia kliniczna i zdrowia); magister ekonomii, ze specjalnością zarządzania. Staże terapeutyczne: Klinika PsychoMedic w Warszawie, Gabinet Terapii Linia Zdrowia – współprowadzenie grup terapeutycznych dla dzieci z rożnymi trudnościami, w tym z wykorzystaniem Treningu Umiejętności Społecznych. Zainteresowana również psychologią twórczości. Autorka badania, dotyczącego klimatu dla twórczości w relacji matki z dzieckiem oraz kształtowania środowiska, sprzyjającemu rozwijaniu twórczego potencjału dziecka. 

Terapeuta TSR – Sollution Focused Therapy (ukończone akredytowane szkolenie TSR w ramach Szkoły Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – kontynuacja procesu certyfikacji). Członek British Psychology Society.

Zwolenniczka podejścia holistycznego, otwarta na różne techniki i metody pracy terapeutycznej, dostosowane indywidualnie do danej osoby, pomagające jej eksplorować, poszerzać własną perspektywę, identyfikować zasoby, wewnętrzną silę oraz zgodnie z własnym tempem, poziomem gotowości transformować świadome i nieświadome procesy na wielu płaszczyznach, fizycznej umysłowej, emocjonalnej, duchowej oraz energetycznej.

m.buszynska@polishpsychologists.org

Lidia Wisła

Jestem psychoterapeutą integratywnym pracującym w zachodnim Londynie.

Szkolenie w 4-letnim Studium Psychoterapii INTEGRA w Warszawie zakończyłam dyplomem posiadającym akredytację European Association of Psychotherapy.

Szeroko pojęta trauma i jej konsekwencje w życiu człowieka jest obszarem mojego zainteresowania zawodowego. Dlatego też przeszłam szkolenie w podejściu EMDR – Eye Movement Desensitization and Reprocessing (przetwarzanie za pomocą ruchu gałek ocznych) oraz jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Jestem także członkiem SPCh – Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich oraz BACP – British Association for Counselling and Psychotherapy.

Bliski jest mi program NEST – New Experience for Survivors of Trauma (Nowe Doświadczenie dla Osób Dotkniętych Traumą), którego celem jest pomóc w pracy z przebytą traumą – przeszłam szkolenie w jego zakresie oraz jestem członkiem stowarzyszenia NEST.

l.wisla@polishpsychologists.org

Adres strony w prywatnej praktyce: drogadosiebie.info

Mgr Anna Ćwikła

Psycholog, BPS Reg., Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny (w trakcie certyfikacji).

Członek Polskiego, Brytyjskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB/BABCP/EABCT).  Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Diagnozę neuropsychologiczną na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenie podyplomowego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Katowicach. 

Doświadczenie kliniczne zdobyła m.in w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Z Polish Psychologists’ Association współpracuje od 2018 roku. 

Pracuje w podejściu poznawczo-behawioralnym (CBT). Specjalizuje się w pracy z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi oraz innymi problemami emocjonalnymi, oferuje wsparcie psychologiczne osobom doświadczających trudności życiowych. Prowadzi konsultacje psychologiczne, diagnozę psychologiczną oraz diagnozę neuropsychologiczną dzieci i dorosłych. Obszarem  zainteresowań jest promocja zdrowia psychicznego. 

a.cwikla@polishpsychologists.org 

Akademia Kobiety
Monika Wiśniewska

Jestem polskim psychologiem w UK i oferuję konsultacje zarówno online jak i stacjonarnie w Reading i Slough w Berkshire. Specjalizuję się w pracy z osobami przeżywającymi kryzysy życiowe, mającymi trudności w odnalezieniu się na emigracji, zmagającymi się z depresją lub lękiem.  Stacjonarnie w Slough i Reading przyjmuję też dzieci, które mają trudności szkolne, adaptacyjne, lęk społeczny.

Tytuł magistra psychologii uzyskałam w Polsce w 2020 roku. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia certyfikującego w Bodynamic™International Training Institute. Jestem członkiem British Psychology Society.

 m.wisniewska@polishpsychologists.org
Superwizorzy
Niebawem się tutaj pojawimy

Dziękuję za cierpliwość. Jesteś super!

Konstytucja PPA

Każdy Członek Organizacji zobowiązuje się przestrzegać zasad konstytucji. Aplikanci zobowiązują się do zapoznanie się z treścią konstytucji przed złożeniem aplikacji członkowskiej.

Zdjęcia naszych członków