POMOC PSYCHOLOGICZNA

Projekt Konsultacje Psychologiczne tworzą wolontariusze, którzy mogą pochwalić się znakomitym wykształceniem psychologicznym, jak również profesjonalnym

doświadczeniem terapeutycznym.

 

Terapia indywidualna jest skierowana do osób doświadczających problemów emocjonalnych i trudności życiowych takich jak:

 

– poczucie zagubienia, przygnębienie, poczucie beznadziejności
– lęk, problemy w relacjach z ludźmi
– kryzysy życiowe i trudności osobiste
– brak pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości, problemy z asertywnością
– uczucie pustki emocjonalnej i poczucie braku sensu życia
– problemy ze snem
– zaburzenia odżywiania
– trudności w radzeniu sobie ze stresem
– doświadczenia traumatyczne (wydarzenia lub znaczące zmiany)

Terapia jest w pełni poufna. Ważna jest dla nas możliwość autentycznego spotkania z drugim człowiekiem, dlatego mamy indywidualne podejście do każdej osoby która pragnie odmienić swoje życie.


KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

 

kontakt: konsultacje@polishpsychologists.org

Konsultacje możliwie także drogą Online.

 


 

PORADNIA RODZINNA

 

Poradnia Rodzinna istnieje od 2008 roku. Nasi wolontariusze służą wsparciem i pomocą dzieciom, młodzieży oraz rodzinom w szerokim spektrum sytuacji trudnych i kryzysowych.

Wolontariusze PPA pragną, by ich działalność w ramach Poradni przyczyniła się do przezwyciężania problemów, poprawy jakości funkcjonowania i pogłębiania relacji w rodzinach.

 

Oferujemy fachową pomoc w ramach:

 • konsultacji indywidualnych i rodzinnych
 • krótkoterminowej terapii rodzinnej oraz indywidualnej dla dziecka
 • zajęć reedukacyjnych przy szczególnych wskazaniach,
 • wydawania opinii o dziecku na wniosek i prośbę rodziców/opiekunów w języku polskim
 • konsultacji z polskim logopedą
 • innych metod wspierania rodziny dostosowanych do jej indywidualnej sytuacji

Spotkania odbywają się za pisemna zgodą rodziców/opiekunów lub pełnoletniego ucznia.

 

KONTAKT: rodzina@polishpsychologists.org

 


 

Dyrektor ds Klinicznych 

 • Nola Półtorak – Psycholog (Specjalizacja: Psychologia Kliniczna), Psychoterapeuta Psychodynamiczny w trakcie certyfikacji, Konsultant Psychologiczny; Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz odbyłam liczne szkolenia i staże w dziedzinie psychoterapii – w nurtach psychodynamicznym oraz integracyjnym. Zdobywałam doświadczenie m.in. w pracy z osobami cierpiącymi na depresję i zaburzenia lękowe, a także doświadczającymi przewlekłych i nagłych kryzysów życiowych. Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji na Birkbeck University London (MSc in Psychodynamic Psychotherapy and Counselling).
  Praca psychologa jest dla mnie życiową pasją, która napawa mnie satysfakcją i nieustającym podziwem dla moich klientów – osób chętnych do rozwoju i zaprowadzania zmian w swoim życiu, nawet w pozornie najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Świadoma wyzwań, przed którymi stajemy w globalnym i wciąż zmieniającym się świecie wierzę, że każdy z nas potrzebuje czasem pomocy… i na nią zasługuje. W relacji psychoterapeutycznej najbardziej cenię sobie zaufanie, autentyczność i poczucie humoru, które pomagają nam radzić sobie z tym, co najtrudniejsze. Mieszkając w kilku odmiennych krajach zyskałam także własne doświadczenie bycia emigrantem ze wszystkimi jego blaskami i cieniami – swoje podejście w pracy z klientami opieram więc na świadomości różnic kulturowych oraz mechanizmach kształtowania się tożsamości poza granicami kraju pochodzenia. Będąc Dyrektorem ds. Klinicznych w Polish Psychologists’ Association pragnę modernizować i rozwijać nasze usługi, tak, by jeszcze sprawniej nieść rzetelną pomoc Polakom żyjącym na Wyspach Brytyjskich.

 

Koordynator Konsultacji

 

 • Karolina Kowarska – mgr., psycholog kliniczny specjalizujący się w diagnozie psychologicznej, swoje wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalnością psychologii zdrowia i klinicznej. Realizowała badania na temat systemu rodzinnego i wpływu stresu na życie rodzinne osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka. Dzieliła swój czas na pracę w Polsce i Wielkiej Brytanii. Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jako psycholog współpracowała m.in. z Adecco Poland Sp. z o.o. oraz z Ipsos MORI w ramach prac w Behavioural Science Team w Londynie. Obecnie jest w trakcie procesu uzyskiwania członkostwa BPS. Publikuje artykuły w periodykach branżowych takich jak “Menedżer Produkcji” czy “HR Business Partner”. Do PPA dołączyła w 2019 roku i od tego czasu z zaangażowaniem i empatią realizuje działania mające na celu zapewnienie rozwoju Projektu Konsultacji Psychologicznych PPA oraz pomocy osobom zgłaszającym się po wsparcie psychologiczne. Poza pracą zawodową pasjonuje się teatrem oraz pisze recenzje z obejrzanych spektakli. Jest miłośniczką zwierząt – ma psa i dwa koty rasy Maine Coon.

 

Terapeuci PPA:

 • Nola Półtorak

 

 • Ania Skotnicka – Psycholog, seksuolog, Certyfikowany psychoterapeuta CBT (nr1118) Odbywam regularną superwizje. Współpracuję z Kliniką SWPS w Warszawie oraz organizacją w Finlandi. Obszar pracy z osobami dorosłymi: zaburzenia osobowości, sytuacje kryzysowe (utrata bliskiej osoby). Zaburzenia stresowe pourazowe PTSD, lęk napadowy, fobia społeczna, depresja, choroba afektywna dwubiegunowa. Zaburzenia tożsamości płciowej, pochwica, dyspareunia, transpłciowość. Główne obszary zainteresowań naukowych i klinicznych to leczenie sprawców przestępstw seksualnych, zaburzeń preferencji seksualnych. W pracy z pacjentami kluczem jest zaufanie oraz poczucie pełnej akceptacji. Relacja terapeutyczna jest początkiem do procesu zmiany pacjenta. W swojej pracy wykorzystuję min. in. techniki (Terapii schematu ACT).

 

 • Justyna Kulczyk – seksuolog, doradca zdrowia seksualnego (NHS London)
  Terapeuta Psychoseksualny i Par (w trakcie certyfikacji), COSRT reg. 4134, BASHH no. 116961
  Obszar pracy w terapii indywidualnej i terapii par: zaburzenia erekcji i wytrysku u mężczyzn (zaburzenia erekcji, wytrysk przedwczesny);  zaburzenia pożądania, zaburzenia podniecenia i orgazmu u kobiet, pochwica, dyspareunia u mężczyzn i u kobiet (bolesne współżycie), uzależnienie od seksu i kompulsywne zachowania seksualne (także uzależnienie od pornografii/masturbacji), pomoc w problemie podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych, pomoc w problemach dotyczących tożsamości seksualnej/identyfikacji płciowej, doświadczenie wykorzystywania seksualnego/przemocy seksualnej, wsparcie dla osób świadczących usługi seksualne, konsultacje w zakresie zdrowia seksualnego, pomoc dla osób o wysokim lęku dotyczącym infekcji HIV, pomoc dla osób zdiagnozowanych HIV+, wsparcie dla osób LGBTQ+, i inne
Terapia u Pani Justyny możliwa jest po wewnętrznym skierowaniu przez jednego ze specjalistów PPA.

 

 

 • Monika Wiśniewska – Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W czasie studiów poznałam bliżej założenia psychologii pozytywnej, która zakłada, że człowiek nie jest tylko sumą swoich doświadczeń, ale przede wszystkim jest kimś z potencjałem. Tym kieruję się w swojej pracy pamiętając, że każda osoba ma w sobie potężne pokłady możliwości, i że  potrzeba tylko umieć je dostrzec. Interesuje mnie warsztatowa praca z ciałem, w czasie której uczestnicy lepiej poznają relację z samym sobą. Jestem członkiem Polish Psychologists’ Association oraz The British Psychological Society. Pracuję jako psycholog w polskiej klinice w Reading, gdzie konsultuję stacjonarnie.
 • Magda Rutkowska
 • Monika Szymańska
 • Monika Sobczak-Edmans
 • Teresa Nazaruk
 • Wioletta Owsiana

 

Konsultanci:

 • Paulina Bagrowska – Psycholog, absolwentka psychologii klinicznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, asystentka badawcza w Cardiff University Brain Research Imaging Centre (CUBRIC), aktywna wolontariuszka w projekcie Konsultacje Psychologiczne oraz zastępczyni kierownika Działu Badań w Polish Psychologists’ Association w Londynie. Wcześniej stażystka w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, tj. schizofrenia, depresja oraz uzależnienia. Posiada doświadczenie w pracy z klientami zmagającymi się z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi, obniżonym poczuciem własnej wartości, zaburzeniami odżywiania, poczuciem pustki i braku sensu. Interesuje się prowadzeniem badań naukowych z zakresu psychologii oraz neuronauki, lubi podróżować, czytać książki, robić zdjęcia i pisać.

 

 • Roksana Siuda

 

 • Kamila Matulewicz-Czapska – Jestem dyplomowanych psychologiem, ukończyłam także studia podyplomowe z psychologii pozytywnej. W mojej pracy opieram się o fundamenty nurtu terapii poznawczo-behawioralnej, podejścia psychologii pozytywnej, oraz pracy nad metaforami. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie i tak też dostosowuje formę wsparcia, aby było odpowiednio dopasowane do indywidualnej jednostki. Bliskie mi jest podejście holistyczne. Na konsultacjach zajmuje się dorosłymi, parami oraz dziećmi. W kontakcie z drugim człowiekiem najważniejsze jest dla mnie zaufanie i akceptacja. W swojej pracy kieruję się kodeksem etyczno-zawodowym psychologa i psychoterapeuty. Stale poszukuję wiedzy i dążę do rozwijania swoich umiejętności, moja praca jest poddawana regularnej superwizji. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z klientem. Moje doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradni psychologiczno-pedagogicznej, stacji dializy, przedszkolu integracyjnym oraz w szkole sobotniej w Oxford.
  Wykształcenie: Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia podyplomowe z psychologii pozytywnej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

 

 • Beata Gałka

 

Poradnia Rodzinna:
 • Maja Trzop
 • Kaja Adamczewska
 • Paulina Szkolnik