O NAS

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Stowarzyszeniem psychologów, pedagogów socjologów oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy postanowili pomagać innym Polakom mieszkającym na terenie Wielkiej Brytanii i jednocześnie pragnęli sami rozwijać się w swoich psychologicznych i pokrewnych specjalizacjach.

 

Wszystko zaczęło się od pomysłu 4 osób wiosną 2006 roku. Pasja, wiedza, dostrzeżenie potrzeb innych oraz chęć dzielenia się były podwalinami początkowo zarejestrowanego Klubu Polskich Psychologów. Potrzeba takiego forum, otwartość, konkretne działanie i sprawna organizacja zaczęły natychmiast przyciągać innych. Obok kluczowego zakresu działania – indywidualnych konsultacji psychologicznych, pojawiły się nowe inicjatywy: Poradnia Rodzinna, Akademia Kobiety, Projekt Coaching, Dział badań naukowych DOPRA.

 

Z początkiem 2009 roku staliśmy się Stowarzyszeniem Polskich Psychologów.  Zmiana nazwy w konsekwencji wniosła nowego ducha i wzmocniła nasz status coraz bardziej liczącego się Stowarzyszenia profesjonalistów. To zobowiązało nas też wewnętrznie by jeszcze lepiej zarządzać organizacją, której baza klientów zaczęła przekraczać 2000 osób.

 

Kolejne lata to okres ciągłego napływu Klientów, obserwacji ich nowych potrzeb i dostosowywanie do zmieniających się warunków. Wprowadziliśmy nową jakość w monitorowaniu naszego serwisu, ujednolicone zasady i struktury wewnętrzne oraz stworzyliśmy nową Strategię PPA. To też czas bardziej widocznego oblicza PPA jako rzetelnej marki i partnera innych organizacji w UK. Wzmocniliśmy kontakty i współprace z polskimi mediami, innymi polskimi i brytyjskimi organizacjami.

 

Marzec 2012 roku to otrzymanie od brytyjskiej Charity Commission statusu REGISTERED Charity – to docenienie 6 lat ogromnej pracy wszystkich zaangażowanych w PPA wolontariuszy oraz wyzwanie na przyszłość.  W 2006 zaczęliśmy bez żadnych środków finansowych i działaliśmy tak opierając się na składkach członkowskich i sporadycznych dotacjach. Aby jednak nadal istnieć i się rozwijać potrzebujemy regularnych dofinansowań i dotacji. Jest wiele sposobów, by nam pomóc – abyśmy nadal mogli kontynuować bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz inne projekty.

 

Obecnie działamy na terenie Londynu oraz w formie zdalnej. Oferujemy unikalną, kompleksową ofertę pomocy i rozwoju osobistego, od „malucha” do dorosłego, od wsparcia ściśle psychologicznego, przez pracę z dziećmi i rodzinami do coachingu zawodowego oraz szkoleń i warsztatów. Reaktywujemy nasz ośrodek badawczy i chcemy dotrzeć do nowych miast w Wielkiej Brytanii.

 

Oprócz środków finansowych, by zrealizować te cele, nieustannie potrzebujemy nowych osób chcących zaangażować się w dzieło PPA: psychologów, pedagogów, socjologów oraz również tych, którzy chcą podzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie project management, IT, finansów i fundraisingu, PR i marketingu. PPA to ogromna satysfakcja tworzenia czegoś potrzebnego, dobrego i niesamowite zdobycie doświadczenia i nierzadko prawdziwej przyjaźni.