CZYTELNIA

 

Zachęcamy Polaków do skorzystania z nowej platformy on-line oferującej wsparcie zdrowia psychicznego “Every Mind Matters”.

 

• PHE Anglia (Public Health England), we współpracy z NHS wprowadza „Every Mind Matters”, nową platformę internetową dla potrzebujących pomocy z zakresu zdrowia psychicznego
• Jak wynika z ankiet- ponad osiem na dziesięć (83%) osób doświadczyło objawów obniżonego nastroju, w tym niepokoju, stresu, lub problemów ze snem w ciągu ostatnich 12 miesięcy
• Książę i księżna Cambridge oraz książę i księżna Sussex wsparli kampanię „Every Mind Matters”, biorąc udział w dedykowanym na potrzeby kampanii informacyjnej filmie.

 

Public Health England (PHE), we współpracy z NHS, uruchomiło platformę „Every Mind Matters”, aby pomóc ludziom podjąć proste kroki w celu poprawy zdrowia psychicznego,polepszenia samopoczucia oraz wspierania innych.

 

Minister zdrowia Matt Hancock mówi:

„Nasz zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne – jest zasobem, który należy pielęgnować. Wszyscy jesteśmy świadomi korzyści z dbania o nasze zdrowie fizyczne i kroków, które możemy podjąć, aby zachować zdrowie, ale niewielu z nas jest na tyle kompetentnych ani proaktywnych jeśli chodzi o nasze zdrowie psychiczne. Every Mind Matters przynosi nam wszystkim korzyści, daje ludziom proste narzędzia, które pomagają wspomagać samopoczucie za jednym kliknięciem przycisku. To istotne wsparcie dla osób żyjących z problemem psychicznym, zapewniające każdemu z nas cenne i spersonalizowane wskazówki, w jaki sposób lepiej radzić sobie z codziennymi zmaganiami życiowymi, jednocześnie znosząc piętno, które wciąż otacza osoby, które przyznają się do problemów ze zdrowiem psychicznym.”

 

Kornelia Frydel, która doświadczyła stanu obniżonego nastroju, niepokoju i problemów ze snem powiedziała:

„Życie może być trudne, a czasem może się wydawać, że po burzy wcale nie wstaje słońce. Wiem, bo też się kiedyś tak czułam. Moje doświadczenie nauczyło mnie, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich. Dla mnie było to połączenie rozmowy z przyjaciółmi i rodziną na temat moich uczuć, zwiększenia aktywności fizycznej i pozytywne nastawienie, dla innych osób może to być zupełnie inny zestaw technik. Every Mind Matters bierze to pod uwagę i oferuje proste kroki, które wszyscy możemy podjąć, aby poczuć większą kontrolę, a ponadto istnieje nawet możliwość otrzymania bezpłatnego spersonalizowanego planu działania w celu poprawy zdrowia psychicznego.”

 

Badania PHE wykazały również, że:

• Prawie sześć na dziesięć (57%) osób, które doświadczyły obaw o swoje zdrowie psychiczne, posunęło się do zachowań zagrażających życiu lub zdrowiu tj. palenie, picie alkoholu, niezdrowe jedzenie lub przyjmowane narkotyków rekreacyjnych
• Nieco ponad połowa (54%) osób, które miało obawy o swoje zdrowie psychiczne, unikało sytuacji społecznych lub kontaktu z przyjaciółmi i rodziną
• Spośród tych, którzy podjęli działania, około jedna trzecia (31%) zrobiła to tylko wtedy, gdy miało to wpływ na ich codzienne życie.

 

Meng Khaw, Dyrektor Centrum PHE z East Midlands komentuje:

„Nasze zdrowie psychiczne i fizyczne są równie ważne dla naszego samopoczucia. Chociaż wielu z nas wie co zrobić, aby zachować dobre zdrowie fizyczne, czasami ludzie nie wiedzą, gdzie zwrócić się o pomoc w zakresie zdrowia psychicznego. Zdajemy sobie sprawę, że bariery kulturowe i językowe mogą utrudnić niektórym osobom rozpoznanie, do kogo zwrócić się o wsparcie. Dlatego tak się cieszę, że platforma Every Mind Matters jest już dostępna. Daje ona wartość wszystkim dzięki prostym narzędziom, które pomagają zarządzać naszym samopoczuciem jednym kliknięciem. Platforma jest dla każdego, ma na celu umożliwienie każdemu radzenie sobie z codziennymi przyczynami stresu, niepokoju, niskiego nastroju i problemów ze snem. Ostatecznie wszyscy zasługują na życie w dobrym zdrowiu psychicznym, bez względu na pochodzenie. ”

 

Every Mind Matters pokazuje ludziom proste kroki, które mogą podjąć, aby lepiej przygotować się na wzloty i upadki w życiu. Nowa platforma, która została zatwierdzona przez Royal College of General Practitioners (RGCP), pozwoli ludziom stworzyć spersonalizowany plan działania, zalecający zestaw działań pomagający sobie radzić ze stresem, poprawić nastrój, poprawić jakość snu i poczucia kontroli. Specjalny film promujący “Every Mind Matters” został napisany przez Richarda Curtisa i wyreżyserowany przez Rankina, opatrzony narracją Ich Królewskich Wysokości: księcia i księżnej Cambridge- Williama i Catherine oraz księcia i księżnej Sussex- Harry’ego i Meghan, zwraca uwagę
na to, że wszyscy powinniśmy dbać o nasze zdrowie psychiczne. Ten film przedstawia szereg znanych osób ze świata show-biznesu, które doświadczyły problemów psychicznych, w tym: Nadiya Hussain, Gillian Anderson, Glenn Close, Freddie Flintoff, Professor Green, Davina McCall, Jordan Stephens, Will Young , Sir Bradley Wiggins, Sarah Taylor, Rob Beckett, Katie Piper, Joe Sugg i Alastair Campbell.

 

 

Nola Poltorak, doradca Polskiego Towarzystwa Psychologów mówi:

 

„W mojej codziennej roli w Polish Psychologists’ Association* spotykam wielu członków polskiej społeczności, którzy walczą o poprawę swojego zdrowia psychicznego. Podczas gdy objawy stresu lub problemy ze snem mogą być naturalną reakcją na życiowe wyzwania i dla większości osób przeminą, w niektórych przypadkach mogą przynieść poważniejsze, negatywne konsekwencje – jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań. Wiem z mojego doświadczenia, że wiele osób czeka zbyt długo. Every Mind Matters to świetna platforma, która pomaga wszystkim, w tym polskiej społeczności, we wprowadzaniu prostych zmian w ich życiu i polepszeniu zdrowia psychicznego.”

 

Zapoznaj się z platformą TUTAJ

Nie bądź obojętny. Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia- sąsiadka, przyjaciel, członek rodziny dopuszczają się przemocy domowej, reaguj. Pomoc pomimo pandemii jest dostępna. W razie zagrożenia, dzwoń na 999, wybierz opcję 55, jeśli nie możesz mówić.

 

Jeśli żyjesz z kimś, kto znęca się nad Tobą psychicznie lub fizycznie, sprawia, że się boisz, pamiętaj, że pomoc jest dostępna. Więcej informacji na temat dostępnej pomocy, znajdziesz tutaj: gov.uk/domestic-abuse.

KWARTALNIK PPA WYDANIE I

KLIK

KWARTALNIK PPA WYDANIE II

KLIK

KWARTALNIK WYDANIE ŚWIĄTECZNE

KILK

Blog PPA

ZABURZENIA WZWODU/ EREKCJI

BLOG PPA

KLIK

PRZESTĘPSTWO Z NIENAWIŚCI - CO TO JEST I JAK NA NIE REAGOWAĆ?

BLOG PPA

KLIK

CZYM SKORUPKA NASIĄKNIE...

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

BLOG PPA

KLIK