AKADEMIA KOBIETY

Projekt Akademia Kobiety oferujący szkolenia i warsztaty dla kobiet zamieszkujących Wielką Brytanię zachęca profesjonalistów z branż nauk społecznych (psychologia, pedagogika, socjologia, seksuologia), medycznych oraz pokrewnych do nawiązania współpracy.
Oferujemy możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i swoich umiejętności podczas spotkania z uczestniczkami programu. Oferujemy również możliwość zaprezentowania swojej działalności oraz reklamy swojego produktu/usług.
Jeśli jesteś osobą, która chce podzielić się swoim sukcesem oraz pokazać innym, jak ten sukces osiągnąć proszę skontaktuj się z Nami w celu omówienia szczegółów. 

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt mailowy pod niżej wskazanym adresem:

 

🛑 Z przykrością informujemy, iż spotkanie Akademii Kobiety “Samodzielna, nie samotna” NIE ODBĘDZIE SIĘ. 🛑

W celu zachowania ostrożności z powodu panującego koronawirusa postanowiliśmy odwołać spotkanie AK,
które miało mieć miejsce w najbliższą sobotę.

Osoby, które dokonały opłaty za bilet prosimy o kontakt na adres: marketing@polishpsychologists.org

Przepraszamy za wszelkie niedogoności.
Wierzymy jednak, że w obecnej sytuacji jest to najlepsze rozwiązanie dla Nas wszystkich.

Projekt i wykonanie ulotki: Natalia Aleksandra Poltorak

 

KOLEJNE WARSZTATY:

 

20/06/20

– więcej informacji wkrótce

Akademia Kobiety jest programem edukacyjno-szkoleniowym przeznaczonym dla wszystkich Polek zamieszkujących Zjednoczone Królestwo.

Projekt Akademii Kobiety w sposób wyczerpujący i wszechstronny dotyka zagadnień zdrowia ginekologicznego, seksualnego i psychologicznego kobiet.

Wszystkie tematy realizowane w ramach programu Akademii Kobiety umiejscowione są w realiach i kulturze brytyjskiej w związku z tym uczestniczki programu otrzymują adekwatne i aktualne informacje dotyczące miejsca i ewentualnych kosztów leczenia/pomocy w Wielkiej Brytanii.

Program Akademia Kobiety ma przede wszystkim na celu wzmocnienie wiedzy o zdrowiu Polek w Wielkiej Brytanii, poprawienie jakości ich życia, pomoc w radzeniu sobie z trudnościami, których mogą doświadczać, np. bólu związanego z miejscami intymnymi lub współżyciem seksualnym, czy relacjach w związku, oraz pomoc w uzyskaniu informacji o dostępnej opiece medycznej i psychologicznej.

Przykładowe tematy realizowane w ramach trzech modułów:

Zdrowie intymne kobiet: menstruacja, menopauzaokres ciąży i poroduinfekcje intymne w postaci bakteryjnej waginozy i kandydozy, klinika zdrowia seksualnego, choroby przenoszone drogą płciową, zdrowie przydatków (zdrowie szyjki macicy, macica, jajniki), krwawienie po współżyciu seksualnym, plastyka narządów wewnętrznych i zewnętrznych miejsc intymnych, itd.

Zdrowie seksualne kobiet: klinika zdrowia seksualnego kobiet, antykoncepcja, praktyczne porady rejestracji i wizyty kliniki GUM NHS, dysfunkcje seksualne u kobiet (zaburzenia pożądania, zaburzenia fazy podniecenia seksualnego, zaburzenia orgazmu, awersja seksualna, bolesne współżycie, pochwica), zaburzenia seksualne związane z bólem, seksualność kobiet bi- i homoseksualnych, itd.

Zdrowie psychologiczne kobiet: zdrowie seksualne kobiet będących w związku, mówienie o swoich potrzebach, komunikacja, partnerstwo, poczucie władzy, fantazje, cyberseksualność, LGBT, wypalenie namiętności, związek o różnym stażu, fazy miłości, fazy pożądania, zazdrość, zdrady, itp.

 

Miejsce realizacji projektu Akademia Kobiety

 

Sala Multimedialna, 4-piętro
Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny

238-246 King Street
London
W6 0RF

Metro:
Ravenscourt Park (District)
Stamford Brook (District)
Hammersmith (District, Hammersmith & City, Piccadilly)

Autobusy:
27, 190, 267, 290, 391, H91, N67, N97
Przystanek Hammersmith Town Hall

Samochodem:
M4 na A315 – Chiswick High Road, King Street

Dokładne informacje podawane będą na bieżąco na aktualnej stronie PPA Akademia Kobiety oraz na stronie Facebooka.

Zapisy prosimy kierować na adres kobieta@polishpsychologists.org

 

Koordynator Projektu:

 • Justyna Kulczyk – doradca zdrowia seksualnego (Sexual Health Clinic MKUH NHS Foundation Trust), wcześniej asystent kliniczny na Oddziale Urologicznym Oxford University NHS. Członek BASHH (British Association for Sexual Health and HIV). GCP Certificate Oxford University. W trakcie PhD of Psychology dotyczący CSBD ICD-11, seksuolog kliniczny, członek wielu polskich organizacji działających na terenie UK na rzecz pomocy Polakom.

 

 

Asystent Projektu:

 • Natalia Poltorak – psycholog, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie (specjalizacja: Psychologia Kliniczna), członek Polish Psychologists’ Association. Zdobywała doświadczenie pracując z osobami doświadczającymi depresji, zaburzeń lękowych i nagłych oraz przewlekłych kryzysów emocjonalnych. Zaangażowana w projekty dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej oraz poświęcone wspieraniu rozwoju osobistego kobiet. Zainteresowana także zagadnieniami z zakresu psychologii śledczej i przeciwdziałania radykalizacji. Prywatnie pasjonatka mindfulness, świadomego stylu życia i zapalona czytelniczka.
  Kontakt: n.poltorak@polishpsychologists.org

 

Manager eventów Akademii Kobiety:

 • Magdalena Fratczak

 

Administracja, marketing i promocja projektu:

 


 

 • Monika Wiśniewska z wykształcenia jestem pedagogiem, w 2020 roku kończę studia magisterskie z psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie prowadzę badania i piszę pracę magisterską na temat poczucia szczęścia u osób, które doświadczyły parentyfikacji w dzieciństwie. Przez wiele lat pracowałam dla stowarzyszenia zajmującego się integracją sensoryczną w Polsce, dziedzinie bardzo dobrze rozwijającej się i bardzo potrzebnej, zarówno dzieciom jak i rodzicom. Interesuje mnie warsztatowa praca z parami oraz wsparcie osób, które na co dzień zmagają się z trudnymi sytuacjami, takimi jak choroba w rodzinie czy wymagająca profesja. Jestem ogromną zwolenniczką promocji zdrowia psychicznego i pracy zapobiegającej kryzysom.

 

Wolontariusze Projektu:

 

 • Julita Kaprzyk – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, praktykantka w Polish Psychologists’ Association. Interesuje się psychologią kliniczną oraz psychologią rozwojową. Podczas studiów zdobywała doświadczenie pracując z osobami cierpiącymi na schizofrenię, zaburzenia lękowe oraz depresję, a także z dziećmi o rożnym stopniu niepełnosprawności, wykorzystując przede wszystkim terapię sensoryczną oraz arteterapię. Aktualnie angażuje się w projekty o rozwoju osobistym kobiet. Prywatnie pasjonatka tańca oraz mindfulness.

 

 • Weronika Grzelak nazywam się Grzelak Weronika i ukończyłam 5- letnie jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologii ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji na seksuologa klinicznego. Prowadzę indywidualne konsultacje psychologiczne z dziećmi i osobami doświadczającymi różnych kryzysów i trudności. W projekcie pt. Akademia Kobiety dzielę się swoją wiedzą poruszając tematy związane z seksualnością człowieka na różnych etapach życia, zwracając uwagę na relacje międzyludzkie z perspektywy pełnienia różnych ról w życiu kobiet.

 

 • Paulina Bagrowska absolwentka psychologii klinicznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu, asystent badawczy w Cardiff University Brain Research Imaging Centre (CUBRIC), zastępca kierownika Działu Badań oraz HR Manager w Polish Psychologists’ Association w Londynie. Wcześniej stażystka w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie prowadziła terapię indywidualną i grupową pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, tj. schizofrenia, depresja oraz uzależnienia. Posiada doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych z zakresu psychologii oraz neuronauki.

 

 • Anna Porycka

 

 

Byli Wolontariusze Projektu:

 • Natalia Ośko
 • Weronika Molinska
 • Katarzyna Kuzemko
Artykuły Akademii Kobiety

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

Patronaci Akademii Kobiety