AKADEMIA KOBIETY

 

Projekt i wykonanie ulotki: Natalia Aleksandra Poltorak

Akademia Kobiety jest programem edukacyjno-szkoleniowym przeznaczonym dla wszystkich Polek zamieszkujących Zjednoczone Królestwo.

Projekt Akademii Kobiety w sposób wyczerpujący i wszechstronny dotyka zagadnień zdrowia ginekologicznego, seksualnego i psychologicznego kobiet.

Wszystkie tematy realizowane w ramach programu Akademii Kobiety umiejscowione są w realiach i kulturze brytyjskiej w związku z tym uczestniczki programu otrzymują adekwatne i aktualne informacje dotyczące miejsca i ewentualnych kosztów leczenia/pomocy w Wielkiej Brytanii.

 

Naszym statutowym założeniem jest niesienie wsparcia Polakom mieszkającym w UK w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego.  Ze względu na jego nieocenioną rolę w życiu codziennym, przez Projekt Akademii Kobiety pragniemy dostarczać Wam, naszym odbiorcom narzędzi, dzięki którym zdobędziecie umiejętności i niezależność w prewencji negatywnego wpływu, rozpoznawaniu i oddziaływaniu na swoje dobre samopoczucie (wellbeing).

Celem naszych działań jest:

🔹Dostarczenie Wam minimum podstawowej wiedzy psychologicznej na temat tego, jak odpowiednio zadbać o zdrowie psychiczne;

🔹Zapoznanie Was z możliwościami i narzędziami do samorozwoju na każdym etapie życia – zarówno we wcześniej młodości, wieku dojrzałym itd. Chcemy Wam pokazać, że rozwój jest możliwy także w późniejszych latach;

🔹Promocja zdrowia psychicznego oraz usług specjalistów – psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów itp. Chcemy, abyście Zestaw Pierwszej Pomocy dla zdrowia psychicznego mieli zawsze przy sobie.

🔹Wskazanie jak zapobiegać zachowaniom mającym negatywne skutki (dla nas samych oraz otoczenia).

 

Przykładowe tematy realizowane w ramach trzech modułów:

Zdrowie intymne kobiet: menstruacja, menopauzaokres ciąży i poroduinfekcje intymne w postaci bakteryjnej waginozy i kandydozy, klinika zdrowia seksualnego, choroby przenoszone drogą płciową, zdrowie przydatków (zdrowie szyjki macicy, macica, jajniki), krwawienie po współżyciu seksualnym, plastyka narządów wewnętrznych i zewnętrznych miejsc intymnych, itd.

Zdrowie seksualne kobiet: klinika zdrowia seksualnego kobiet, antykoncepcja, praktyczne porady rejestracji i wizyty kliniki GUM NHS, dysfunkcje seksualne u kobiet (zaburzenia pożądania, zaburzenia fazy podniecenia seksualnego, zaburzenia orgazmu, awersja seksualna, bolesne współżycie, pochwica), zaburzenia seksualne związane z bólem, seksualność kobiet bi- i homoseksualnych, itd.

Zdrowie psychologiczne kobiet: zdrowie seksualne kobiet będących w związku, mówienie o swoich potrzebach, komunikacja, partnerstwo, poczucie władzy, fantazje, cyberseksualność, LGBT, wypalenie namiętności, związek o różnym stażu, fazy miłości, fazy pożądania, zazdrość, zdrady, itp.

 

Miejsce realizacji projektu Akademia Kobiety

 

Sala Multimedialna, 4-piętro
Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny

238-246 King Street
London
W6 0RF

Metro:
Ravenscourt Park (District)
Stamford Brook (District)
Hammersmith (District, Hammersmith & City, Piccadilly)

Autobusy:
27, 190, 267, 290, 391, H91, N67, N97
Przystanek Hammersmith Town Hall

Samochodem:
M4 na A315 – Chiswick High Road, King Street

Dokładne informacje podawane będą na bieżąco na aktualnej stronie PPA Akademia Kobiety oraz na stronie Facebooka.

Zapisy prosimy kierować na adres kobieta@polishpsychologists.org

 

 

 

Koordynator Projektu:

 • Marta Knycińska – z zawodu jestem psychologiem-seksuologiem. Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim a seksuologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Od 2013 roku jako psycholog pracowałam z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi, z osobami uzależnionymi i ich bliskimi. W pracy z ludźmi zależy mi na wspieraniu ich w pokonywaniu codziennych barier i życiu w pełni, w zgodzie ze sobą. Staram się cieszyć z tego, co jest i sięgać po więcej. Kocham naturę, uwielbiam gotować, lubię się stale rozwijać – sprawdzać możliwości ciała i umysłu.

 

Asystent Koordynatora

 

Administracja, marketing i promocja projektu:

 

 • Monika Wiśniewska z wykształcenia jestem pedagogiem, w 2020 roku kończę studia magisterskie z psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie prowadzę badania i piszę pracę magisterską na temat poczucia szczęścia u osób, które doświadczyły parentyfikacji w dzieciństwie. Przez wiele lat pracowałam dla stowarzyszenia zajmującego się integracją sensoryczną w Polsce, dziedzinie bardzo dobrze rozwijającej się i bardzo potrzebnej, zarówno dzieciom jak i rodzicom. Interesuje mnie warsztatowa praca z parami oraz wsparcie osób, które na co dzień zmagają się z trudnymi sytuacjami, takimi jak choroba w rodzinie czy wymagająca profesja. Jestem ogromną zwolenniczką promocji zdrowia psychicznego i pracy zapobiegającej kryzysom.

 

Wolontariusze Projektu:

 

 • Julita Kaprzyk – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, praktykantka w Polish Psychologists’ Association. Interesuje się psychologią kliniczną oraz psychologią rozwojową. Podczas studiów zdobywała doświadczenie pracując z osobami cierpiącymi na schizofrenię, zaburzenia lękowe oraz depresję, a także z dziećmi o rożnym stopniu niepełnosprawności, wykorzystując przede wszystkim terapię sensoryczną oraz arteterapię. Aktualnie angażuje się w projekty o rozwoju osobistym kobiet. Prywatnie pasjonatka tańca oraz mindfulness.

 

 

 • Natalia Wrona – studentka ostatniego roku BSc Psychology na Coventry University. Mój projekt końcowy dotyczył Teorii umysłu i jej wpływu na funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Podczas studiów zdobyłam doświadczenie pracując z dziećmi ze spectrum autyzmu oraz dorosłymi cierpiącymi na demencję. Chociaż to początek mojej przygody z psychologią, pragnę dzielić się zdobytą wiedzą z jak najszerszym gronem odbiorców, zwiększać świadomość w temacie zdrowia psychicznego i zwalczać tabu odnośnie pomocy psychologicznej.

 

 

 • Magdalena Kowalczyk – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się we wspieraniu rozwoju osobowości, poprzez szkolenia, warsztaty oraz pracę indywidualną w zakresie komunikacji oraz rozwoju kariery. Zawodowo pracuję z ludźmi w organizacjach w ramach działu HR, angażując zdobyte umiejętności psychologiczne do praktyki biznesowej. Pasjonuję się wprowadzaniem inicjatyw w środowisku pracy, które mają na celu promocję zdrowia psychicznego i zwiększenia dobrostanu pracowników. Jestem zwolenniczką nastawienia na rozwój oraz psychologii humanistycznej.

 

 • Katarzyna Richter – psycholog międzykulturowy z międzynarodowym doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu SWPS. Były wykładowca akademicki w zakresie komunikacji międzykulturowej w biznesie. Posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutacji. Autorka przewodnika zmiany kariery” Life After Flying”. Założycielka Deal with Culture, firmy szkoleniowo – doradczej. Praktyk i nauczyciel jogi. Ekspert Portalu Infor Kadry. Specjalizuje się w adaptacji, wsparciu w zmianie kariery, przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu i uzależnieniu od internetu.

 

 

Byli Wolontariusze Projektu:

 • Natalia Ośko
 • Weronika Molinska
 • Katarzyna Kuzemko
 • Anna Porycka
 • Weronika Grzelak
 • Paulina Bagrowska
 • Lena Smolarek

 

Prelegenci Akademii Kobiety:

 

 • Justyna Kulczyk – koordynator Akademii Kobiety w latach 2018-2020, CEO PPA

 

 • Natalia Poltorak – psycholog, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie (specjalizacja: Psychologia Kliniczna), członek Polish Psychologists’ Association. Zdobywała doświadczenie pracując z osobami doświadczającymi depresji, zaburzeń lękowych i nagłych oraz przewlekłych kryzysów emocjonalnych. Zaangażowana w projekty dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej oraz poświęcone wspieraniu rozwoju osobistego kobiet. Zainteresowana także zagadnieniami z zakresu psychologii śledczej i przeciwdziałania radykalizacji. Prywatnie pasjonatka mindfulness, świadomego stylu życia i zapalona czytelniczka.
  Kontakt: n.poltorak@polishpsychologists.org
Artykuły Akademii Kobiety

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

Minione warsztaty Akademii Kobiety
Patronaci Akademii Kobiety