AKADEMIA KOBIETY

PPA REKRUTUJE NA STANOWISKO KOORDYNATORA AKADEMII KOBIETY

PPA REKRUTUJE NA STANOWISKO KOORDYNATORA AKADEMII KOBIETY

Asystent Koordynatora – Akademia Kobiety

Miejsce pracy: Londyn/praca zdalna

Rodzaj kontraktu: Wolontariat

 

Opis stanowiska:
Wspieranie Koordynatora Projektu w współtworzeniu programu edukacyjnego, planowanie tematyki uwzględniając korzyści dla uczestniczek prelekcji oraz przygotowywanie kreatywnych prezentacji multimedialnych, angażujących grupę do aktywności umysłowej.
Koordynowanie pracy wolontariuszy Projektu, planowanie oraz realizacja podejmowanych działań, organizowanie spotkań oraz udzielnie wsparcia merytorycznego.
Aktywna promocja Projektu na social mediach, eventach branżowych oraz spotkaniach, pisanie artykułów promujących Akademię Kobiety oraz opracowywanie materiałów
promujących szkolenia.
Utrzymywanie regularnej komunikacji z Koordynatorem, wolontariuszami Projektu i innymi działami w organizacji, włącznie z Zarządem i Radą PPA.
Pomoc przy przygotowywaniu wniosków o wsparcie finansowego Projektu.

 

Oferujemy:
Pracę w miłym zespole i wzajemne wsparcie.
Spotkania cykliczne, warsztaty i szkolenia dla wolontariuszy.
Możliwość pracy zdalnej.
Rozwój i nabycie nowego doświadczenia w wybranym kierunku.
Merytoryczne wsparcie od naszego doświadczonego zespołu.
Zaświadczenie o odbytej pracy na rzecz organizacji charytatywnej.

 

Umiejętności kandydata:
Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (asystowanie przy projektach promujących zdrowie psychiczne lub zarządzaniu zasobami ludzkimi).
Wykształcenie kierunkowe z zakresu Nauk Społecznych (psychologia, socjologia, pedagogika, lub nauk medycznych). Mile widziane studia podyplomowe z nauk seksuologicznych lub pokrewnych (kliniczna/sądowa), ukończona psychoterapia, posiadana akredytacja UKCP/BACP/BPS/HCPC/COSRT.
Dobra organizacja czasu pracy własnej oraz zespołu.
Znajomość języka polskiego i angielskiego na poziomie zaawansowanym.

 

Wszystkie osoby chętne zaaplikowaniem na powyższe stanowisko prosimy o wysłanie CV na adres: recruitment@polishpsychologists.org 

 

Projekt i wykonanie ulotki: Natalia Aleksandra Poltorak

Akademia Kobiety jest programem edukacyjno-szkoleniowym przeznaczonym dla wszystkich Polek zamieszkujących Zjednoczone Królestwo.

Projekt Akademii Kobiety w sposób wyczerpujący i wszechstronny dotyka zagadnień zdrowia ginekologicznego, seksualnego i psychologicznego kobiet.

Wszystkie tematy realizowane w ramach programu Akademii Kobiety umiejscowione są w realiach i kulturze brytyjskiej w związku z tym uczestniczki programu otrzymują adekwatne i aktualne informacje dotyczące miejsca i ewentualnych kosztów leczenia/pomocy w Wielkiej Brytanii.

 

Naszym statutowym założeniem jest niesienie wsparcia Polakom mieszkającym w UK w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego.  Ze względu na jego nieocenioną rolę w życiu codziennym, przez Projekt Akademii Kobiety pragniemy dostarczać Wam, naszym odbiorcom narzędzi, dzięki którym zdobędziecie umiejętności i niezależność w prewencji negatywnego wpływu, rozpoznawaniu i oddziaływaniu na swoje dobre samopoczucie (wellbeing).

Celem naszych działań jest:

🔹Dostarczenie Wam minimum podstawowej wiedzy psychologicznej na temat tego, jak odpowiednio zadbać o zdrowie psychiczne;

🔹Zapoznanie Was z możliwościami i narzędziami do samorozwoju na każdym etapie życia – zarówno we wcześniej młodości, wieku dojrzałym itd. Chcemy Wam pokazać, że rozwój jest możliwy także w późniejszych latach;

🔹Promocja zdrowia psychicznego oraz usług specjalistów – psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów itp. Chcemy, abyście Zestaw Pierwszej Pomocy dla zdrowia psychicznego mieli zawsze przy sobie.

🔹Wskazanie jak zapobiegać zachowaniom mającym negatywne skutki (dla nas samych oraz otoczenia).

 

Przykładowe tematy realizowane w ramach trzech modułów:

Zdrowie intymne kobiet: menstruacja, menopauzaokres ciąży i poroduinfekcje intymne w postaci bakteryjnej waginozy i kandydozy, klinika zdrowia seksualnego, choroby przenoszone drogą płciową, zdrowie przydatków (zdrowie szyjki macicy, macica, jajniki), krwawienie po współżyciu seksualnym, plastyka narządów wewnętrznych i zewnętrznych miejsc intymnych, itd.

Zdrowie seksualne kobiet: klinika zdrowia seksualnego kobiet, antykoncepcja, praktyczne porady rejestracji i wizyty kliniki GUM NHS, dysfunkcje seksualne u kobiet (zaburzenia pożądania, zaburzenia fazy podniecenia seksualnego, zaburzenia orgazmu, awersja seksualna, bolesne współżycie, pochwica), zaburzenia seksualne związane z bólem, seksualność kobiet bi- i homoseksualnych, itd.

Zdrowie psychologiczne kobiet: zdrowie seksualne kobiet będących w związku, mówienie o swoich potrzebach, komunikacja, partnerstwo, poczucie władzy, fantazje, cyberseksualność, LGBT, wypalenie namiętności, związek o różnym stażu, fazy miłości, fazy pożądania, zazdrość, zdrady, itp.

 

Miejsce realizacji projektu Akademia Kobiety

 

Sala Multimedialna, 4-piętro
Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny

238-246 King Street
London
W6 0RF

Metro:
Ravenscourt Park (District)
Stamford Brook (District)
Hammersmith (District, Hammersmith & City, Piccadilly)

Autobusy:
27, 190, 267, 290, 391, H91, N67, N97
Przystanek Hammersmith Town Hall

Samochodem:
M4 na A315 – Chiswick High Road, King Street

Dokładne informacje podawane będą na bieżąco na aktualnej stronie PPA Akademia Kobiety oraz na stronie Facebooka.

Zapisy prosimy kierować na adres kobieta@polishpsychologists.org

 

 

 

Koordynator Projektu:

 • Marta Knycińska – z zawodu jestem psychologiem-seksuologiem. Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim a seksuologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Od 2013 roku jako psycholog pracowałam z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi, z osobami uzależnionymi i ich bliskimi. W pracy z ludźmi zależy mi na wspieraniu ich w pokonywaniu codziennych barier i życiu w pełni, w zgodzie ze sobą. Staram się cieszyć z tego, co jest i sięgać po więcej. Kocham naturę, uwielbiam gotować, lubię się stale rozwijać – sprawdzać możliwości ciała i umysłu.

 

Asystent Koordynatora

 

Administracja, marketing i promocja projektu:

 

 • Monika Wiśniewska z wykształcenia jestem pedagogiem, w 2020 roku kończę studia magisterskie z psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie prowadzę badania i piszę pracę magisterską na temat poczucia szczęścia u osób, które doświadczyły parentyfikacji w dzieciństwie. Przez wiele lat pracowałam dla stowarzyszenia zajmującego się integracją sensoryczną w Polsce, dziedzinie bardzo dobrze rozwijającej się i bardzo potrzebnej, zarówno dzieciom jak i rodzicom. Interesuje mnie warsztatowa praca z parami oraz wsparcie osób, które na co dzień zmagają się z trudnymi sytuacjami, takimi jak choroba w rodzinie czy wymagająca profesja. Jestem ogromną zwolenniczką promocji zdrowia psychicznego i pracy zapobiegającej kryzysom.

 

Wolontariusze Projektu:

 

 • Julita Kaprzyk – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, praktykantka w Polish Psychologists’ Association. Interesuje się psychologią kliniczną oraz psychologią rozwojową. Podczas studiów zdobywała doświadczenie pracując z osobami cierpiącymi na schizofrenię, zaburzenia lękowe oraz depresję, a także z dziećmi o rożnym stopniu niepełnosprawności, wykorzystując przede wszystkim terapię sensoryczną oraz arteterapię. Aktualnie angażuje się w projekty o rozwoju osobistym kobiet. Prywatnie pasjonatka tańca oraz mindfulness.

 

 

 • Natalia Wrona – studentka ostatniego roku BSc Psychology na Coventry University. Mój projekt końcowy dotyczył Teorii umysłu i jej wpływu na funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Podczas studiów zdobyłam doświadczenie pracując z dziećmi ze spectrum autyzmu oraz dorosłymi cierpiącymi na demencję. Chociaż to początek mojej przygody z psychologią, pragnę dzielić się zdobytą wiedzą z jak najszerszym gronem odbiorców, zwiększać świadomość w temacie zdrowia psychicznego i zwalczać tabu odnośnie pomocy psychologicznej.

 

 

 • Edyta Kołb-Sielecka – pedagog opiekuńczo- wychowawczy oraz pedagog terapeutyczno- rehabilitacyjny, instruktorka ZHP, od lat pasjonująca się rozwojem i wychowaniem dziecka, budowaniu relacji pomiędzy dzieckiem, a społeczeństwem w oparciu o spokój, cierpliwość, miłość, wyrozumiałość, a przede wszystkim wolności. Zdecydowana zwolenniczka podejścia J. Korczaka : ” Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci- są ludzie. ” Były koordynator projektów FIO Małpolska lokalnie, współpracująca z krakowskimi rodzinami, osobami uzależnionymi, niepełnosprawnymi tworząc Ogród Społeczny Poziomkowa Polana. Od lat współpracująca z Fundacją Anonimowi Narkomanii w Polsce, pomagając osobom wychodzącym z nałogu uzależnienia. Prywatnie miłośniczka aktywnego spędzania czasu ze swoim 11 letnim beaglem oraz podróżowania rowerem, pociągiem , pieszo, czy samolotem… Kochająca łono natury, a przede wszystkim zwierzęta, mające cudowny wpływ na funkcjonowanie człowieka.

 

 • Magdalena Kowalczyk – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się we wspieraniu rozwoju osobowości, poprzez szkolenia, warsztaty oraz pracę indywidualną w zakresie komunikacji oraz rozwoju kariery. Zawodowo pracuję z ludźmi w organizacjach w ramach działu HR, angażując zdobyte umiejętności psychologiczne do praktyki biznesowej. Pasjonuję się wprowadzaniem inicjatyw w środowisku pracy, które mają na celu promocję zdrowia psychicznego i zwiększenia dobrostanu pracowników. Jestem zwolenniczką nastawienia na rozwój oraz psychologii humanistycznej.

 

 

Byli Wolontariusze Projektu:

 • Natalia Ośko
 • Weronika Molinska
 • Katarzyna Kuzemko
 • Anna Porycka
 • Weronika Grzelak
 • Paulina Bagrowska
 • Lena Smolarek

 

Prelegenci Akademii Kobiety:

 

 • Justyna Kulczyk – koordynator Akademii Kobiety w latach 2018-2020, CEO PPA

 

 • Natalia Poltorak – psycholog, absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie (specjalizacja: Psychologia Kliniczna), członek Polish Psychologists’ Association. Zdobywała doświadczenie pracując z osobami doświadczającymi depresji, zaburzeń lękowych i nagłych oraz przewlekłych kryzysów emocjonalnych. Zaangażowana w projekty dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej oraz poświęcone wspieraniu rozwoju osobistego kobiet. Zainteresowana także zagadnieniami z zakresu psychologii śledczej i przeciwdziałania radykalizacji. Prywatnie pasjonatka mindfulness, świadomego stylu życia i zapalona czytelniczka.
  Kontakt: n.poltorak@polishpsychologists.org
Artykuły Akademii Kobiety

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

BLOG PPA

KLIK

Minione warsztaty Akademii Kobiety
Patronaci Akademii Kobiety